Yogakam

Son Aktiviteler

 • 2016 YAZ YOGA TATİLİ

  18 Nisan 2019, Perşembe

  Seferihisar sığacık da, gerçekleştirdiğimiz yoga tatili :))

 • 2016 BAHAR YOGAKAMPIMIZ

  17 Nisan 2019, Çarşamba

  Fethiye-Pastoral vadide gerekleşen bahar yoga kampımızda, yoga odaklı keyifli zamanlar geçirdik ve güzel anılarla döndük. :))

 • Seferihisar (YAZ 2015)

  25 Ekim 2015, Pazar

  İzmir'de YOGA denildiğinde akla ilk gelen YOGAKAM ile birlikte, 19-21 Haziran 2015 tarihleri arasında, Seferihisar Teosvilllage'te 2 Gece 2 Gündüz Yoga ile yaza merhaba dedik. İzmir Yogakam Yaz Kampına katılımlarınız için teşekkürler.

CANER

VAN

CANER -VAN- -31 Ekim 2017, Salı - 15.06

Yoga ile tanışmam kitaplar düzeyinde çok öncelere dayansa da uygulama anlamında asıl anlamına Sedat beyin bedensel farkındalık çalışmalarında kavuştu. Çalışmalarda benim öncelikle fark ettiğim bedenimin aslında nekadar esneyebildiği ve sınırlarının aslında nekadar geniş olduğuydu. Hiç yapamayacağımı düşündüğüm hareketler yaklaşık 1,5 aylık çalışmadan sonra benim için çok rahat yapılabilir hareketlere dönüşmüştü. Bunun yanında Sedat beyin koşu antremanları ile de gerçek limitimi fazlasıyla zorladım. İlk aşama tabiki bedenin sınırının sandığımızdan ötede olduğunu fark etmek ve irademizin gücünü farkedebilmekti. Ama bundan sonraki aşama olan bırakmak aşaması daha zor bir aşamaydı. Bu bende ilki kadar derin izler bıraktı. Bu aşamada bir hareketi yapabilecek olmana rağmen yapmamayı tercih etmen ve bir kararda durmayı öğrenmen insan için çok önemli olduğunu sanırım açmama gerek yok. Gerçektende dünya bizi her şeyin en iyisi ve yücesi olma konumunda motive ederken nerede bırakmamız ve hayatın kollarına kendimizi nerede atmamız gerektiği öğretmiyor. Bunu bilmediğimizden dolayı hayat bizler için hep mücadele, rekabet ve bir didişme arenası oluyor. Ama gücüne rağmen bırakmayı ve hayatı izlemeyi seçmek aslında bilgeliğin kapılarını açıyor. Bu ilk iki aşama ve sedat beyin danışmanlığında yaptığım bedensel farkındalık çalışmaları, zihinsel farkındalığa zemin hazırlayınca çalışmaları başka bir boyuta taşıdım. Sedat beyin bu süreçte de dostluğu ve yakınlığı bize ilham verdi yol gösterdi. Bu çalışmalar bence avrupada bile kalite olarak karşılığını bulamayacağınız çalışmalardır. Yeterki sabırlı, kararlı ve yeri geldiğinde kendinizi bırakmasını bilin. Çalışmaları herkese tavsiye ediyor ve bireysel farkındalığınızda ortaya çıkaracak uyanmaları şimdiden tahmin bile edebiliyorum. Hepimiz uyanmalıyız, böyle bir fırsatı niye paylaşmayalım. Ögr. Gör. Caner IŞIK YYÜ. Fen-Edebiyat Fakültesi Halkbilimi Bölümü